ČLÁNEK

​Vetřelci útočí - ukradli titul

10.02.2020 | Redakce

Ještě někde nestačily utichnout sobotní oslavy vyvrcholení 1. futsalové ligy a palubovka házenkářské haly už zase hostila další finálové boje a to OLD BOYS ligy. Kdo na halu došel, mohl vidět další zajímavé a napínavé souboje. Na rozdíl od sobotních zápasů, tak v neděli se odehrály pouze dva zápasy a to rovnou o konečné umístění. Nejprve si to o třetí místo rozdali FC Bulldogs s loňskými vítězi SFK Dřeváci a po nich následoval zápas o vítěze OLD BOYS ligy mezi SK Sartoris Karviná OB a Aliens.

V prvním utkání mez Buldogy a Dřeváky se dal očekávat vyrovnaný souboj, jelikož o jejich konečném pořadí rozhodl poměr branek ze vzájemných zápasů. V základní části dosáhli stejného bodového počinu a i ze vzájemných zápasů to bylo 2:2. A jak hovořily předpoklady, tak se i stalo. Utkání začalo úvodní oťukávanou a opatrnou hrou, kdy nikdo nechtěl udělat chybu. Ale i přesto byly k vidění brankové příležitosti na obou stranách, ale střelci, jak kdyby si vzali dovolenou. Proto skončil poločas 0:0. Ve druhém poločasu už i začaly padat branky, kdy se prvně prosadil Patrik Torač a Buldoci získali pomyslnou psychologickou výhodu, jelikož se dostali do vedení. Poté se skóre ještě měnilo dvakrát, kdy se za Buldoky prosadil Dušan Bojceňuk a za Dřeváky Lubomír Klus a utkání tak skončilo vítězstvím Buldoku 2 ku 1. Několikanásobný vítěz OLD BOYS ligy si letos poprvé vyzkoušel pořadí z druhé strany, ale příští rok se zase vrátí o to silnější.

Finálové utkání nabídlo neméně zajímavou podívanou, ale s podobným průběhem v prvním poločase. Narazili v něm na sebe každoroční účastník OLD BOYS ligy SK Sartoris Karviná OB a nováček soutěže Aliens, který do ní vlétl jak uragán. Vetřelci vyhráli základní část a dělali si zálusk i na konečné vítězství. V prvním poločase se týmu Sartorisu naskytla výhoda v podobě přesilové hry, ale tuto se povedlo bez úhony týmu Aliens přežít a to zejména díky aktivnímu bránění a pohybu bránicích hráčů. I proto skončil první poločas bez branek. Snaha o opatrnou hru tedy následně vzala za své, když se dokázali vetřelci gólově prosadit. Po druhé brance v sítí Sartorisu se hra již zcela otevřela a bylo k vidění mnoho dalších šancí, které se nepovedlo ale využít. Až se prosadil hlavou obávaný střelec Martin Hanus a zápletka byla na světě. V závěru zápasu se Sartoris dokonce odhodlal ke hře bez brankaře, ale ani přes výraznou snahu a převahu se jim nepodařilo skórovat a tak utkání skončilo vítězstvím Aliens 2:1. Nováček tak mohl slavit ve svém prvním ročníku hned premiérový titul a pro SK Sartoris Karviná OB zbylo opět „pouze“ druhé místo. OLD BOYS liga se letos hraje pátým rokem a tým Sartorisu skončil jednou 3 a čtyřikrát právě druhý a vždy jim titul utekl mezi konečky prstů.

Tak do dalších ročníků doufáme v hojnější účast týmů v této soutěži, jelikož si to tahle soutěž určitě zaslouží.

Futsalu zdar

Krátké zprávy

První týmy v KaFuLi

16.10.2020 - Již probíhá registrace týmů do KaFuLi napříč všemi soutěžemi. Aktuálně už máme do ročníku 2021/2020 přihlašenou první desítku týmů. Tak neotálejte s Vaším přihlašováním a vzhůru do toho. Plukovník nás nesmí zastavit. :)

Poslední vstupenky na slavnostní zakoncení

2.3.2020 - K dnešnímu dni evidujeme pouze posledních 20 vstupenek na slavnostního zakončení KaFuLi pro ročník 2019/2020. Pokud stále ještě váháte s nákupem, tak máte nejvyšší čas. Vstupenky jsou v prodeji u pana Orsága na tel. čísle: +420603235650.

Slavnostní zakoncění

24.2.2020 - Blíží se termín slavnostního zakončení KaFuLi pro ročník 2019/2020. Upozorňujeme na skutečnost, že Všechny aktuálně rezervované vstupenky je nutno vyzvednout a zaplatit do 29.02.2020, jinak budou dány opět do dalšího prodeje.

Fotogalerie play off OLD BOYS a I. ligy

9.2.2020 - Ve fotogalerii si můžete prohlédnou fotodokumentaci z letošních zápasů play off 1. ligy a OLD BOYS ligy.