ČLÁNEK

Seznamte se, MARTIN HANUS

04.02.2020 | redakce

Střelec k pohledání

Bezpochyby nejlepším střelcem v historii KaFuLi je Martin Hanus. Vládne tabulce střelců 1. futsalové ligy nepřetržitě od sezóny 2012/2013, čili již 8 sezónu. Tohle je neskutečné číslo. Dosahuje met, které bude někdo jen složitě překonávat. Ale jeho sbírka krále střelců KaFuLi tímto nekončí, korunky získával i dávno předtím a je zde předpoklad, že ještě nějaké získá v budoucnu. Letos získal korunku krále střelců jak v 1. Lize (32 branek), tak OLD BOYS lize (20 branek). Dovolte nám, abychom Vám představili „pána“ střelce MARTINA HANUSE. Je nám ctí, že se účastní našich soutěží.

Úvodem rozhovoru bych ti chtěl pogratulovat k dalšímu králi střelců KaFuLi.

Není už to nuda a klišé?

Střílet góly nikdy není nuda, ať už je to v KaFuLi nebo ve velkém fotbale. Góly jsou pro lidi a ti se hlavně nesmí nudit. Tento rok jsem střílel góly pro jednu osobu, která mi vždycky říkala, dnes pro mě minimálně 3 ⚽⚽⚽ jo? A já se snažil jí to splnit. Tímto ji musím poděkovat za tento rok, že jsem to vyhrál…

A můžeš nám sdělit, kdo je ta osoba, pokud to není tajné?

Bohužel tajné to je. Ale ta osoba ví, o koho jde, pokud to bude číst.

Víš, která je to tvá korunka krále střelců v KaFuLi?

Tak úplně přesně nevím, neboť Karvinskou ligu hrají už dlouho. Vím, že jsem už získal krále střelců, když jsem hrál za Sokol Bohumín. Ale určitě nejvíce jsem jich získal za Frisco, kde jsme s bráchou přešli. Tam jich myslím mám deset a osm teď po sobě za sebou, což jsem ani nečekal, že by to tak někdy mohlo být.

Většina hráčů by chtěla někdy dosáhnout na krále střelců KaFuLi. Zlatý hattrick je pro ně neskutečná meta. Co ty nepřetržitých 10 vítězství?

Tak v lize je dalších 15 manšaftů a v každém je na soupisce cca 12 až 15 hráčů. V každém týmu se najde někdo, kdo dává góly a já s nimi vždy svádím boj o krále střelců. Vše má svůj vývoj a předháníme se a to mě motivuje, abych těch gólů dával více. Ale na to potřebujete i dobré spoluhráče a ty já naštěstí ve Friscu mám vynikající… ☺

Víš, kdo ti přerušil tvou sérii krále střelců? (poznámka redakce, nebýt tohoto přerušení meta 10 korunek by už byla minulostí)

Tak vím že tu sérii mi přerušil Kuba Sitek, s kterým jsem sváděl velký boj a myslím, že jsem tehdy prohrál o gól. Ale v tom roce jsme získali další titul za Frisco, tak to zas tak nebolelo 😀…

Kuba s Vámi také přešel do Frisca, proč ten už nehraje, nevíš?

Loni s námi hrál. Tento ročník myslím kvůli práci nestíhal.

Martine, pamatuješ si ještě, kdy jsi poprvé nastoupil v zápase KaFuLi a kdo tě zde přivedl?

Tak úplně přesně to nevím, kdy to bylo, ale pamatuji si, že se v Bohumíně Na kuželně hrávala letní liga, která měla velmi dobrou úroveň. Tenkrát tam Tonda Látal navrhl, jestli by se neudělal jeden klub za Bohumín a nejel reprezentovat a hrát KaFuLi. Založili jsme tehdy Sokol Bohumín a nevedli jsme si v KaFuLi úplně špatně.

Kuželna to byla taková malá Bohumínská liga mistrů, ne? Hraje se ještě soutěž na Kuželně?

Od doby, kdy se tam udělal tartan, tak se tam přestalo hrát. Což je velká škoda, jelikož to tam taky mělo slušnou úroveň.

Hrával jsi za Sokol Bohumín a Frisco tedy, když srovnáš tahle působení, na co budeš vzpomínat raději?

Tak vzpomínám na obě rád. Na Sokol Bohumín proto, že jsme byli jediný tým z Bohumína a vždy jsme hráli v popředí. Jenomže později jsme se moc nescházeli na zápasy a přišla nabídka z Frisca, kterou jsem tenkrát s bráchou přijali. No a za Frisco hrajeme spolu dodnes…

V roce 1998 jsem poprvé proti tobě nastoupil ve fotbale, tehdy jsi hrál za TJ ŽD Bohumín. Dostal jsem úkol: „Budeš běhat s Hanusem, pokud nám dá gól, nechoď do kabiny“. Bylo to na škváře „na Faji“ a gól jsi nedal. ☺ To už je 22 let, tehdy ti bylo 21 roků a začínala tvá velká a dlouhá fotbalová kariéra. Hraješ ještě fotbal?

To není možné, že jsem gól nedal 😀… Tak na TJ ŽD Bohumín vzpomínám taky rád, tam jsem vyrůstal a začínal s velkým fotbalem…… A dodnes ho pořád ještě hraju..

Naposledy jsi nastupoval v divizi za 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí, že? Budeš tam dále pokračovat? Pozice útočníka v divizi není jednoduchá v tvém věku (poznámka redakce: Martin bude mít letos 44 roků):

No pokud se nic nezmění, tak bych měl dohrát druhou půlku sezóny dál za 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí. Letos mi bude 44 let, ne 😀😀😀

A dosáhl jsi někdy korunky krále střelců i ve fotbale?

Tak moje kariéra byla vždy položena na tom, abych dával góly. A to už jako žák, dorostenec nebo později v mužích. Proto jsem vlastně celou mou kariéru hrával v útoku, tak že i nějaké trofeje krále střelců mám i ve velkém fotbale.

(poznámka redakce: Martin získal krále střelců 2x v Moravskoslezské lize a to v roce 2013/2014 a 2014/2015 a to v dresu FC Hlučín; dále je druhý nejlepší střelec v historii MSFL, kdy z prvního místa ho v průběhu sezony 2017/2018 sesadil Aleš Krč)

Jak zvládáš občasné zápasy 1. ligy a OLD BOYS ligy v jednom dnu nebo víkendu?

Tak v 1 lize je to náročnější, vyhecovanější. Ale OLD BOYS ligu potom ještě zvládnu, protože tam jsem vlastně nejmladší 😀

Prozradíš nám recept na fotbalovou a futsalovou dlouhověkost a jak se stát čarostřelcem?

Tak recept nevím, každý má na hřišti nějaký úkoly. Někteří kluci výborně brání, jiní přihrávají a já dávám góly… A aby jste mohli tak dlouho pořád hrát, tak se vám musí vyhýbat zranění. Což se mi zatím vždy vyhýbalo. Asi proto pořád hrají jak velký fotbal, tak futsal.

Hraješ tedy fotbal i futsal, co tě více baví? Jaký spatřuješ rozdíl mezi fotbalem a futsalem?

Velký fotbal hrají od mala, hraje se skoro celý rok do listopadu. V zimní přestávce se naskytla tahle příležitost vyplnit to futsalem. A ten mě také baví. Je to perfektní v tom, že se člověk udržuje fyzicky i v zimě… A rozdíl? Tak ve futsale se určitě více projeví Vaše práce s balónem, je to techničtější a máte zde více kontaktu s míčem. Na velkém hřišti se musí zase více běhat 😀

Jak dlouho se chceš fotbalu a futsalu věnovat a dovedeš si představit život bez nich?

Tak slibuji, že se tomu budu věnovat, dokud budu zdravý a nebudu zraněný 🙂. Dovedl bych si to představit, že bych měl dítě a tomu následně předával všechny ty fotbalové věci, které jsem se naučil. Tak snad se mi to někdy poštěstí…

Jak myslíš, že dopadne letošní play-off 1 ligy a jak vidíš šance Frisca?

Tak samozřejmě bych si přál, abychom vyhráli play-of my. Ale to už je i o štěstí a také záleží na tom, jak se týmy připraví. Zde už rozhodují detaily. Ale určitě v play-off bude silný Karimpex, který si určitě přivede hráče z Třince. A očekávám, že potvrdí formu ze základní části Real. To jsou mé tipy na první tři týmy KaFuLi.

PIPO, děkujeme že jsi si na nás našel čas a za tvé odpovědi. Do blížícího se play off přejeme mnoho přesnou mušku. Budeme se těšit na další tvou účast v soutěžích KAFuLi a do nejbižších dvou sezón ti přejeme, ať nepotkáš žádného druhého Jakuba Sittka, aby byla překonána magická desítka.

Pro úplnost zde uvádíme částečné konečné tabulky obou soutěží po základní části

Tabulka střelců 1. Ligy:

1. MARTIN HANUS FRISCO 32

2. FRANTIŠEK HANUS FRISCO 16

3. LUKÁŠ GRAŇÁK FRISCO 15

4. DAVID EGRI FCK BANÍČEK 14

5. TOMÁŠ GISTINGER PASTRMANIA 13

6. JAN MANĎÁK AGA 24 12

7. MARTIN SPORYSZ ORANJES KARVINÁ 12

8. JAKUB HEJDA VIGO 12

9. TOMÁŠ MIČOLA KARIMPEX 11

10. TOMÁŠ MANČAŘ REAL KARVINÁ 11


Tabulka střelců OLD BOYS ligy

1. MARTIN HANUS SK SARTORIS OB 20

2. MICHAL MAYER SK SARTORIS OB 7

3. DUŠAN BOJCEŇUK FC BULLDOGS 6

4. ROSTISLAV DOSTÁL SFK DŘEVÁCI KARVINÁ 6

5. DAVID HABRDA ALLIENS 6

6. DANIEL BYSTROŇ ALLIENS 6

7. KAMIL ŠURIN ALLIENS 5

8. MARTIN RYCHLÍK SFK DŘEVÁCI KARVINÁ 5

9. JAROMÍR ŠTIRBA ALIENS 5

10. ZDENĚK HOLÝ SK SARTORIS KARVINÁ OB 4

Martin Hanus

Martin Hanus

Krátké zprávy

Zrušení 3-týdenní soutěže

9.6.2021 - S ohledem na nízký zájem týmu o krátkodobou soutěž, tak byl tento záměr zrušen a tímto tedy definitivně ukončen ročník 2020/2021.

Doplatel startovného 1. ligy

28.11.2020 - Jen dáváme na vědomí, že doplatek 1000,-Kč startovného se týká pouze týmů, které byly přeřazeny z druhé ligy do první (Rovers, FT Galaxy Karviná, FC Zenit Karviná, Riviéra Ka-4) a hradily startovné 5.000,-Kč. Ostatních týmů skrze všechny soutěže se tento doplatek netýká.

Konec přihlášek KaFuLi

10.11.2020 - Blíží se termín odevzdávání přihlášek do KaFuLi. Kdo ještě přihlášku nepodal, tak tak může učinit do 15.11.2020. Poslední úřední doba na přijetí přihlášek a zaplacení startovného je ve čtvrtek 12.11.2020 od 15:00 do 17:00 na městském stadiónu v Karviné. Následně už jen po individuální dohodě na e-mailu – futsalkarvina@seznam.cz (preferovaná varianta), nebo telefonicky u předsedy spolku nebo dalších členů správní rady (nejpozději ale do 15.11.2020).

První týmy v KaFuLi

16.10.2020 - Již probíhá registrace týmů do KaFuLi napříč všemi soutěžemi. Aktuálně už máme do ročníku 2021/2020 přihlašenou první desítku týmů. Tak neotálejte s Vaším přihlašováním a vzhůru do toho. Plukovník nás nesmí zastavit. :)