ČLÁNEK

Vítěz KafuLi 2019/2020 - Držáci

09.02.2020 | Redakce

Napínavé drama

1. futsalová liga pro sezónu 2019/2020 je již minulostí. Vítězem se stál poprvé v historii tým Držáku, který ve velice napínavém finále porazil tým Oranjes Karviná 2:1. V průběhu celého sobotního odpoledne se přítomní diváci mohli bavit zajímavými zápasy již od úvodního čtvrtfinále, ve kterém na sebe narazily týmy Realu Karviná a Pastrmánie. Samotný úvod utkání nabízel nečekané vedení týmu Pastrmanie, ale v dalším průběhu utkání se Realu povedlo nepříznivý vývoj otočit a dostat se do vedení, které ale nemělo dlouhého trvání, jelikož se Pastrmanii povedlo vzít si vedení zpět. Vedení již udržela a zvítězila v prvním čtvrtfinále 6:3. Zajímavý moment nastal ve druhém poločase za stavu 3:3, kdy byl nařízený pokutový kop ve prospěch Pastramanie. Po menších diskuzích byl pokutový kop odvolán a to z důvodu, že hráč Pastramanie - Jiří Marek sdělil, že k nedovolenému zákroku nedošlo. Jedná se o bezesporu největší čin fair play v rámci play off.

V druhém čtvrtfinále na sebe narazily týmy Frisca a Držáku. Utkání bylo dramatické od první do poslední minuty s mnoha šancemi na obou stranách. Utkání rozhodl svými dvěma brankami Zahatlan Pavel, který tímto zajistil postup svého týmu do bojů o medaile. Utkání skončilo výsledkem 2:1.

Třetí čtvrtfinále svedlo dohromady již tradiční účastníky play off bojů a to týmy AGA 24 a Karimpexu. Na palubovce jsme byli svědky rychlého a živelného futsalu. Vývoj utkání byl vyrovnaný a nedalo se odhadovat vítěze tohoto souboje. Utkání se až v průběhu druhého poločasu zlomilo ve prospěch týmů Karimpexu, který dokázal využít drobných zaváhání týmu soupeře. Po jednom takovém dokázal využil indispozice brankáře soupeřova týmu a vsítil klíčovou branku na 2:1. Utkání nakonec skončilo vítězstvím týmu Karimpexu 3:1.

Poslední čtvrtfinále přineslo strhující bitvu o každý metr palubovky a asi nejnapínavější utkání v rámci čtvrtfinále. Souboj mezi Oranjes Karviná a FCK Baníček doslova diváky zvedal ze sedadel. Od tohoto utkání šlo pozorovat výraznou diváckou podporu týmu Oranjes Karviná. Utkání to bylo víceméně o jedné chybě a bohužel pouze jediné brance, která takto pouze kazila dojem tohoto utkání, kdy kořením futsalu jsou právě branky. A o jedinou branku utkání se postaral Jakub Kalfas, který ale také do utkání zasáhl negativním způsobem a postaral se o červenou kartu v zápase. Hold vypjaté situace a volný průchod emocí asi k takovýmto utkáním patří. Utkání skončilo nejtěsnějším možným vítězstvím týmu Oranjes Karviná 1:0.

Ve čtvrtfinále tak skončila cesta letošním play off pro první tři týmy po základní části a to týmů Real Karviná, Frisca a AGA 24, kdy tímto lze demonstrovat, jak je play off specifická disciplína, kde se mažou některé předpoklady.

Úvodní semifinále, kde na sebe narazily týmy Pastrmanie a Oranjes Karviná, se po úvodní zápletce v podobě vedení týmu Pastrmanie, stalo jasnou záležitosti týmu Oranjes Karviná. V tomto utkání se začal projevovat nabitý program některých hráčů Pastrmanie, kteří k zápasům dorazili po odehraném fotbalovém utkání mezi MFK Havířov - TJ Dolní Datyně. Navíc v průběhu utkání se zaskvěl výbornými zákroky brankář týmu Oranjes, Mrozek Richard, který ale svůj tým výborně podporoval i v průběhu celého play off. Tyto faktory víceméně převážily misky vah na stranu týmu Oranjes Karviná, který si tak dokráčel k své první finálové účastí.

To druhé semifinále bylo podstatně zajímavější, vyrovnanější a dramatičtější. Týmy Držáku a Karimpexu si od prvních minut nic nedarovaly a sváděly urputný boj o postup do finále. Po prvním vyrovnaném poločase měl blíže k finále tým Karimpexu, který vedl 1:0 po brance Zbyňka Pospěcha, který brankou poprvé významně zasáhl do průběhu tohoto utkání. Další průběh utkání byl velice napínavý a z tribun šlo cítit, že straní týmu Držáku. Tomu se nakonec povedlo vyrovnat po zahrané standardní situaci Janem Žebrokem a zakončení Libora Němce. Utkání tak skončilo po základní hrací době remízou a následovaly pokutové kopy. První exekuce se ujal tým Držáku a byl úspěšný. Úspěšné exekuce pokračovaly až do 6 pokutového kopu, kdy si míč postavil na značku Zbyněk Pospěch. Před jeho samotným provedením začala negativně hučet větší část haly, což možná trochu rozhodilo i takového playera, jako je Zbyněk Pospěch. Při jeho provedení byl neúspěšný a brankář mu pokutový kop chytil a propukla radost týmu Držáku.

K zápasu o třetí místo tedy byly "odsouzeny" týmy Pastrmanie a Karimpexu. Pro hráče Pastrmanie bylo toto utkání za odměnu, jelikož nečekali (jak i sami říkali), že přelezou přes brány čtvrtfinále a že svůj pobyt v Karviné protáhnou až do večerních hodin. Na druhé straně pro tým Karimpexu utkání o bronz znamenalo velkou demotivaci a někteří jejich hráči již do utkání nezasáhli. Utkání mělo zajímavý průběh. Do vedení se dokonce dostal "outsider" tohoto zápasu a to tým Pastrmanie (jako v každém jejich zápase, pokud se nepletu), ale vedení jim nevydrželo ani do konce prvního poločasu. Utkání se povedlo zlomit ve prospěch týmu Karimpexu díky hattricku Lukáše Barona, posily týmu Karimpexu pro play off. Utkání ale rozhodla až branka na 6:4 při power play Pastrmanie, která ale dohrávala o jednoho hráče v poli méně po zbytečné červené kartě kapitána týmu Baláže Radima, který hrou rukou se snažil zabrání soupeři v dosažení branky, kdy ale míč pravděpodobně směroval mimo bránu. Třetí místo tak pro sebe urvali hráči Karimpexu za vítězství 4:6.

A už scházelo pouze vyřešit tajenku v podobě vítěze letošní KaFuLi. Samotné finále přineslo od úvodních minut velice opatrný a nezáživný futsal a čekání na chybu soupeře. Týmy Držáku a Oranjes Karviná se pravidelně střídaly v držení míče. Oranjes Karviná mohl využívat vydatné a výborné podpory fanouškovské základy, která jej hnala za úvodní brankou a případně jejich prvním titulem. Na straně Držáku zase byl pravý roh haly, kdy v rámci házenkářské extraligy vždy sedí v těchto mistech fanoušci hostí. Z týmu Držáku se hlavně těšil jejich podpoře nejstarší hráč Držaku Roman Dvorník, který jim jejich podporu splatil tím, že nakonec střelil jednu z branek svého týmu ve finále. Ale už zpět k samotnému utkání. Bylo to klasické čekání na úvodní branku a na významnou chybu soupeře. Branky se podařilo dosáhnout právě Držákům a tím musela začít ofenzivní snaha týmu Oranjes Karviná. Ale soupeř se jim odpoutal na dvoubrankové vedení. Utkání se tímto stalo divácky velice atraktivním a zajímavým, ale začalo být i velice nervozní a v závěru hektické, ale stále korektní. Oranjes Karviná v závěru přešel na hru bez brankáře a jejich snaha byla odměněna kontaktní brankou na 2:1. A tímto se více i probudilo i publikum a hnalo za vyrovnáním svůj tým, kterému se povedlo nakonec vyrovnat po kopu z druhého pokutového kopu, po 6 akumulovaném faulu soupeře a to pouze pár vteřin před koncem utkání. Stejnou možnost měl i dvě vteřiny před koncem tým Držáku, který ale svou možnost nevyužil. Utkání tedy skončilo po základní hrací době remízou 2:2. Na řadu musely přijít opět pokutové kopy, v kterých byl šťastnější tým Držáku a dosáhl tak na svůj první titul vítěze KaFuLi. Na palubovce mohly propuknout jejich oslavy vítězství.

Závěrem nezbývá nic jiného, než poděkovat všem hráčům za jejich výkony, kterými nás v sobotu bavili a potěšili, fanouškům a divákům za jejích podporu a kulisu a bezproblémový průběh, Dále rozhodčím, že víceméně zvládli utkání a nápor na jejich nervovou soustavu a snažili se o co nejkorektnější a nestranné rozhodování, kdy se mnohdy ocitli v nezávidění hodné situaci.

Do dalších sezón doufáme v minimálně podobnou reklamu na futsal v rámci KaFuLi a její play off, které bylo letos k vidění na hale. Chlapi díky, svými výkony jste bavili všechny přítomné a sláva vítězům, ale čest poraženým.

Futsalu zdar

Krátké zprávy

Zrušení 3-týdenní soutěže

9.6.2021 - S ohledem na nízký zájem týmu o krátkodobou soutěž, tak byl tento záměr zrušen a tímto tedy definitivně ukončen ročník 2020/2021.

Doplatel startovného 1. ligy

28.11.2020 - Jen dáváme na vědomí, že doplatek 1000,-Kč startovného se týká pouze týmů, které byly přeřazeny z druhé ligy do první (Rovers, FT Galaxy Karviná, FC Zenit Karviná, Riviéra Ka-4) a hradily startovné 5.000,-Kč. Ostatních týmů skrze všechny soutěže se tento doplatek netýká.

Konec přihlášek KaFuLi

10.11.2020 - Blíží se termín odevzdávání přihlášek do KaFuLi. Kdo ještě přihlášku nepodal, tak tak může učinit do 15.11.2020. Poslední úřední doba na přijetí přihlášek a zaplacení startovného je ve čtvrtek 12.11.2020 od 15:00 do 17:00 na městském stadiónu v Karviné. Následně už jen po individuální dohodě na e-mailu – futsalkarvina@seznam.cz (preferovaná varianta), nebo telefonicky u předsedy spolku nebo dalších členů správní rady (nejpozději ale do 15.11.2020).

První týmy v KaFuLi

16.10.2020 - Již probíhá registrace týmů do KaFuLi napříč všemi soutěžemi. Aktuálně už máme do ročníku 2021/2020 přihlašenou první desítku týmů. Tak neotálejte s Vaším přihlašováním a vzhůru do toho. Plukovník nás nesmí zastavit. :)