ČLÁNEK

FRISCO OPĚT KRÁLEM, ALE SPOLEK PROHRÁL NA CELÉ ČÁŘE

03.02.2022 | Redakce

Tak 1. LIGA KaFuLi je již minulostí a soutěž oponoval vítěz základní částí – FRISCO. Tyto nestárnoucí dnes již legendy naší soutěže opět všem ukázaly, že „dravé mládí“ dovedou kontrolovat svou herní vyzrálosti a zkušenostmi. Ale je pravda, že tým je prošpikovány plejery, kteří prošli první a druhou fotbalovou ligou, tak se není čemu divit. Souboje byly napínavé a nikdo nedal nikomu nic zadarmo. Občas nervy tekly proudem a rozhodčí to „dostávali vyžrat“. A většinou nezaslouženě, ale hold to k vypjatým zápasům patří. Atmosférou na hale jsme se alespoň na chvíli dostali do života, který byl před třemi léty běžný. Byl to, myslím, dobře strávený čas a stálo to za to a nikdo z příchozích se určitě nenudil. Hold více než 25 let historie musí jít znát a dokonce do utkání o umístění nastoupil i hráč, který zasáhl do všech dosavadních ročníku KaFuLi a třebaže už to není pružná „haluzka“, tak stále nepatří do starého železa. Navíc přislíbil svou účast i v dalších ročnících, že to minimálně dotáhne na 30 let v soutěžích. Dokonce nám přislíbil rozhovor a dá k dispozici svou registrační průkazku z prvního ročníku. Už aby to bylo, kamaráde.

Ale zpět k vítězi KaFuLi, týmu FRISCA. Skvělé výkony v bráně předváděl brankář Jakub Svrčina a po celou dobu play-off držel akcie svého týmu hodně vysoko. A navíc v semifinále musíme vyzvednou přístup a fair play gesto týmů REAL Karviná, a že souhlasil s tím, že se jejich vzájemné utkání odehraje až jako druhé, kdy by tým Frisca musel nastoupit dvě těžké utkání po sobě. Borci z LC REAL – díky, že jste pomohli vyřešit náš nedomyšlený los. Už po několikáté jste ukázali, že jste tým na svém místě a opravdu je radost s Vámi spolupracovat.

Jenomže se objevili ale i negativní věci na celém play off. Nebudeme tady rozebírat vše, ale minimálně se musíme pozastavit nad chováním některých naších členů a co jsme za „čuňata“ a dovedeme si zavařit do dalších ročníků. Je tady velká pravděpodobnost, že naše další ročníky se budou muset odehrát na hale Kovona, jelikož hrozí, že společnost STaRS nás jíž do svých objektů nepustí. Mysleli jsme si, že jsme na tom lépe, ale trošku jsme se přepočítali. Zůstal na hale po nás hrozný nepořádek a ostuda je na světě. Níže přikládáme stížnost ze strany vedoucího provozu STaRS. Doufáme, že se záležitost nebude opakovat a Futsal Karviná se pokusy vzniklou situaci vyřešit, přislíbit, že se již nebude opakovat a zahájit znovu jednání o umožnění odehrání soutěží KaFuLi na házenkářské hale.

Dobrý den pane Hort,

zaměstnanci STaRS a členové HCB Karviná si stěžovali, že po Vašem sobotním turnaji zůstalo na tribunách haly obrovské množství rozbitého skla a nepořádku.

Musím Vás upozornit, že během jakékoliv akce má povinnost nájemce zajistit zdravotníka, pořádkovou službu a dbát na bezpečnost.

David Kudláček

Vedoucí provozu

Krátké zprávy

Letní pohár

13.4.2022 - Zítra je uzávěrka přihlášek do Karvinského letního poháru. Kdo má v úmyslu se ho zúčastnit, tak má zítra poslední možnost.

Nominace do all stars 1. ligy

27.2.2022 - Zítra bude končit hlasování o nejlepšího hráče prvních čtyř týmů pro nominaci do all stars 1. ligy.

Utkání zatím stále bez diváků

15.12.2021 - Upozorňujeme na skutečnost, že utkání KaFuLi nadále probíhají bez účasti diváků. Moc děkujeme za respektování tohoto rozhodnutí. Futsalu zdar.

Oprava Quatro Reklama - Veterán Team

5.12.2021 - Dnes byl opraven los druhé ligy, kde došlo k záměně týmů Quatro Reklama a Veterán Team a zápasy byly opraveny dle rozpisu. Proto upozorňujeme tyto týmy, aby si překontrolovaly los na stránkách. Taktéž prosíme ostatní týmy, aby se koukly na svůj los na webu, zda odpovídá realitě (losu dle losování na VH).