ČLÁNEK

PES, který štěká

07.01.2021 | redakce

že prej už kouše

Vážení a milí členové, partneři, příznivci,

na začátku Nového roku 2021 vám chceme všem osobně poděkovat za nesporně úspěšnou spolupráci v předcházejících letech a popřát vám v tom letošním „zvláštním“ roce 2021 co nejvíce zdraví a radosti ze sportování.

Tento rok bude pro nás jiný, zvláštní a atypický ve vztahu k futsalu. Letos budeme potřebovat více než jindy Vaší maximální přízeň, podporu, pochopení a spolupráci. Spolupráci při hledání cest, jak letošní ročník odehrát a prožívat radost na hřišti. Devastace sportovního dění v České republice má aktuálně zně a sport se zredukoval pouze na výsadu a činnost profesionálů a to ještě za přísných bezpečnostních opatření. Původní myšlenka, idea a podstata sportu je dnes potlačovaná do ústraní. Někteří lidé už asi zapomněli, že sport působí na zdraví a to jak fyzické, tak psychické i sociální. Zapomněli, že existuje určitý vztah: sportující člověk = zdravý člověk.

A proto letošní rok začal tak, jak ten loňský skončil. Tedy restrikce, restrikce, restrikce a štěkající PES se již naučil kousat. Ale nás nezastraší a my stále pevně věříme, že FUTSAL BUDE. Na lednový začátek už to moc nevypadá, proto neleníme a stále hledáme způsoby, jak letošní ročník zachránit. Vždyť vzdát to můžeme vždycky a hodit do toho vidle je to nejjednodušší.

Problémy má veškerý amatérský sport v ČR a proto máme naději, že tlak na rozvolnění opatření bude sílit. Není možné donekonečna držet amatérský sport a jednotlivé asociace pod tlakovým hrncem. Jelikož ten by nemusel nápor vydržet a prasknou.

Množí se nám dotazy, jak to máme tedy rozplánováno. Informací a verzi jsme již nastínili několik a PES stejně stále zatím štěká. Proto si aktuálně nedovolíme stanovovat nějaké prognózy, termíny apod. Ale jsme připraveni a ochotní přidat do futsalového kalendáře páteční den, případně jiný den v týdnu, tak, aby se zachovala regulérnost a hladký průběh soutěží. Jsme přesvědčeni o tom, že se již těšíte, až si budete moci kopnout, jak do kulatého nesmyslu, tak občas omylem nešťastně do nohy soupeře. A ten vám za to poděkuje vlídným slovíčkem – „co děláš cype“. J J Schválně, komu to neschází?

FUTSALU ZDAR A KARVINSKÉMU ZVLÁŠŤ

Krátké zprávy

Víkendové kolo v ohrožení

24.11.2021 - Upozorňujeme na skutečnost, že se nemusí víkendové kolo vůbec odehrát. Hejtman už oficiálně chce ve spolupráci s hygienou zakázat hromadné akce. Tak prosím sledujte komunikační média. https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/hejtman-ms-kraje-ivo-vondrak-pozadal-hygienu-o-omezeni-akci-20211124.html?fbclid=IwAR0liPwFrJkDvfYBLjPEVvrgduowMEwIweeZYRKf9xIQspv5IsFKepi5zp4

Nová opatření

22.11.2021 - Množí se nám dotazy ohledně toho, jak budou dále probíhat soutěže Futsalu Karviná a zda vůbec budou pokračovat, jelikož aktuálně pro sport v hale platí O+N. Dnes od 18:00 zasedá správní rada a následně uvedeme nějaké informace.

Zápasy bez diváků

17.11.2021 - Dnes rozhodla správní rada o odehrání utkání bez diváků. Další kola do odvolání budou probíhat "za zavřenými dveřmi". V pondělí proběhne další jednání správní rady, která projedná opatření, které se dají v brzké době očekávat, ze strany vlády.

Chyba tabulek

15.11.2021 - O chybě v tabulkách víme a pracuje se na jejím odstranění. Tak prosíme o trpělivost a omlouváme se za komplikace.