ČLÁNEK

PES, který štěká

07.01.2021 | redakce

že prej už kouše

Vážení a milí členové, partneři, příznivci,

na začátku Nového roku 2021 vám chceme všem osobně poděkovat za nesporně úspěšnou spolupráci v předcházejících letech a popřát vám v tom letošním „zvláštním“ roce 2021 co nejvíce zdraví a radosti ze sportování.

Tento rok bude pro nás jiný, zvláštní a atypický ve vztahu k futsalu. Letos budeme potřebovat více než jindy Vaší maximální přízeň, podporu, pochopení a spolupráci. Spolupráci při hledání cest, jak letošní ročník odehrát a prožívat radost na hřišti. Devastace sportovního dění v České republice má aktuálně zně a sport se zredukoval pouze na výsadu a činnost profesionálů a to ještě za přísných bezpečnostních opatření. Původní myšlenka, idea a podstata sportu je dnes potlačovaná do ústraní. Někteří lidé už asi zapomněli, že sport působí na zdraví a to jak fyzické, tak psychické i sociální. Zapomněli, že existuje určitý vztah: sportující člověk = zdravý člověk.

A proto letošní rok začal tak, jak ten loňský skončil. Tedy restrikce, restrikce, restrikce a štěkající PES se již naučil kousat. Ale nás nezastraší a my stále pevně věříme, že FUTSAL BUDE. Na lednový začátek už to moc nevypadá, proto neleníme a stále hledáme způsoby, jak letošní ročník zachránit. Vždyť vzdát to můžeme vždycky a hodit do toho vidle je to nejjednodušší.

Problémy má veškerý amatérský sport v ČR a proto máme naději, že tlak na rozvolnění opatření bude sílit. Není možné donekonečna držet amatérský sport a jednotlivé asociace pod tlakovým hrncem. Jelikož ten by nemusel nápor vydržet a prasknou.

Množí se nám dotazy, jak to máme tedy rozplánováno. Informací a verzi jsme již nastínili několik a PES stejně stále zatím štěká. Proto si aktuálně nedovolíme stanovovat nějaké prognózy, termíny apod. Ale jsme připraveni a ochotní přidat do futsalového kalendáře páteční den, případně jiný den v týdnu, tak, aby se zachovala regulérnost a hladký průběh soutěží. Jsme přesvědčeni o tom, že se již těšíte, až si budete moci kopnout, jak do kulatého nesmyslu, tak občas omylem nešťastně do nohy soupeře. A ten vám za to poděkuje vlídným slovíčkem – „co děláš cype“. J J Schválně, komu to neschází?

FUTSALU ZDAR A KARVINSKÉMU ZVLÁŠŤ

Krátké zprávy

Letní pohár

13.4.2022 - Zítra je uzávěrka přihlášek do Karvinského letního poháru. Kdo má v úmyslu se ho zúčastnit, tak má zítra poslední možnost.

Nominace do all stars 1. ligy

27.2.2022 - Zítra bude končit hlasování o nejlepšího hráče prvních čtyř týmů pro nominaci do all stars 1. ligy.

Utkání zatím stále bez diváků

15.12.2021 - Upozorňujeme na skutečnost, že utkání KaFuLi nadále probíhají bez účasti diváků. Moc děkujeme za respektování tohoto rozhodnutí. Futsalu zdar.

Oprava Quatro Reklama - Veterán Team

5.12.2021 - Dnes byl opraven los druhé ligy, kde došlo k záměně týmů Quatro Reklama a Veterán Team a zápasy byly opraveny dle rozpisu. Proto upozorňujeme tyto týmy, aby si překontrolovaly los na stránkách. Taktéž prosíme ostatní týmy, aby se koukly na svůj los na webu, zda odpovídá realitě (losu dle losování na VH).