ČLÁNEK

​Vetřelci útočí - ukradli titul

10.02.2020 | Redakce

Ještě někde nestačily utichnout sobotní oslavy vyvrcholení 1. futsalové ligy a palubovka házenkářské haly už zase hostila další finálové boje a to OLD BOYS ligy. Kdo na halu došel, mohl vidět další zajímavé a napínavé souboje. Na rozdíl od sobotních zápasů, tak v neděli se odehrály pouze dva zápasy a to rovnou o konečné umístění. Nejprve si to o třetí místo rozdali FC Bulldogs s loňskými vítězi SFK Dřeváci a po nich následoval zápas o vítěze OLD BOYS ligy mezi SK Sartoris Karviná OB a Aliens.

V prvním utkání mez Buldogy a Dřeváky se dal očekávat vyrovnaný souboj, jelikož o jejich konečném pořadí rozhodl poměr branek ze vzájemných zápasů. V základní části dosáhli stejného bodového počinu a i ze vzájemných zápasů to bylo 2:2. A jak hovořily předpoklady, tak se i stalo. Utkání začalo úvodní oťukávanou a opatrnou hrou, kdy nikdo nechtěl udělat chybu. Ale i přesto byly k vidění brankové příležitosti na obou stranách, ale střelci, jak kdyby si vzali dovolenou. Proto skončil poločas 0:0. Ve druhém poločasu už i začaly padat branky, kdy se prvně prosadil Patrik Torač a Buldoci získali pomyslnou psychologickou výhodu, jelikož se dostali do vedení. Poté se skóre ještě měnilo dvakrát, kdy se za Buldoky prosadil Dušan Bojceňuk a za Dřeváky Lubomír Klus a utkání tak skončilo vítězstvím Buldoku 2 ku 1. Několikanásobný vítěz OLD BOYS ligy si letos poprvé vyzkoušel pořadí z druhé strany, ale příští rok se zase vrátí o to silnější.

Finálové utkání nabídlo neméně zajímavou podívanou, ale s podobným průběhem v prvním poločase. Narazili v něm na sebe každoroční účastník OLD BOYS ligy SK Sartoris Karviná OB a nováček soutěže Aliens, který do ní vlétl jak uragán. Vetřelci vyhráli základní část a dělali si zálusk i na konečné vítězství. V prvním poločase se týmu Sartorisu naskytla výhoda v podobě přesilové hry, ale tuto se povedlo bez úhony týmu Aliens přežít a to zejména díky aktivnímu bránění a pohybu bránicích hráčů. I proto skončil první poločas bez branek. Snaha o opatrnou hru tedy následně vzala za své, když se dokázali vetřelci gólově prosadit. Po druhé brance v sítí Sartorisu se hra již zcela otevřela a bylo k vidění mnoho dalších šancí, které se nepovedlo ale využít. Až se prosadil hlavou obávaný střelec Martin Hanus a zápletka byla na světě. V závěru zápasu se Sartoris dokonce odhodlal ke hře bez brankaře, ale ani přes výraznou snahu a převahu se jim nepodařilo skórovat a tak utkání skončilo vítězstvím Aliens 2:1. Nováček tak mohl slavit ve svém prvním ročníku hned premiérový titul a pro SK Sartoris Karviná OB zbylo opět „pouze“ druhé místo. OLD BOYS liga se letos hraje pátým rokem a tým Sartorisu skončil jednou 3 a čtyřikrát právě druhý a vždy jim titul utekl mezi konečky prstů.

Tak do dalších ročníků doufáme v hojnější účast týmů v této soutěži, jelikož si to tahle soutěž určitě zaslouží.

Futsalu zdar

Krátké zprávy

Zrušení 3-týdenní soutěže

9.6.2021 - S ohledem na nízký zájem týmu o krátkodobou soutěž, tak byl tento záměr zrušen a tímto tedy definitivně ukončen ročník 2020/2021.

Doplatel startovného 1. ligy

28.11.2020 - Jen dáváme na vědomí, že doplatek 1000,-Kč startovného se týká pouze týmů, které byly přeřazeny z druhé ligy do první (Rovers, FT Galaxy Karviná, FC Zenit Karviná, Riviéra Ka-4) a hradily startovné 5.000,-Kč. Ostatních týmů skrze všechny soutěže se tento doplatek netýká.

Konec přihlášek KaFuLi

10.11.2020 - Blíží se termín odevzdávání přihlášek do KaFuLi. Kdo ještě přihlášku nepodal, tak tak může učinit do 15.11.2020. Poslední úřední doba na přijetí přihlášek a zaplacení startovného je ve čtvrtek 12.11.2020 od 15:00 do 17:00 na městském stadiónu v Karviné. Následně už jen po individuální dohodě na e-mailu – futsalkarvina@seznam.cz (preferovaná varianta), nebo telefonicky u předsedy spolku nebo dalších členů správní rady (nejpozději ale do 15.11.2020).

První týmy v KaFuLi

16.10.2020 - Již probíhá registrace týmů do KaFuLi napříč všemi soutěžemi. Aktuálně už máme do ročníku 2021/2020 přihlašenou první desítku týmů. Tak neotálejte s Vaším přihlašováním a vzhůru do toho. Plukovník nás nesmí zastavit. :)