ČLÁNEK

Valná hromada a los KaFuLi

31.10.2021 | redakce

Dne 27.10.2021 proběhla valná hromada Futsalu Karviná a losování KaFuLi pro ročník 2021/2022. Na valné hromadě byl zvolen nový člen správní rady za odstupujícího Ing. Kamil Pustay. Zvolen byl Miškovič Lukáš. Futsal Karviná z.s. děkuje panu Ing. Kamil Pustay za jeho působení ve spolku a přeje do jeho dalších činností mnoho úspěchu. Dále byli zvoleni nový členové kontrolní komise a to Závodný Tomáš a Lukosz Petr a Futsal Karviná jim děkuje za jejich zájem pracovat pro spolek.

Teď už k samotným soutěžím. První a druhá liga má 16 účastníků a hrací model je stejný, jako předešlé ročníky. Letos se do soutěží přihlásilo 44 týmů a proto je 3 liga o 12 účastnících a proto bylo rozhodnuto, že po odehrání základní částí se odehraje ještě nadstavba a to tak, že se vzájemně střetnou týmy od 1 až 3 místa, 4 a 6 místa atd. Výsledky utkání se započítávají do získaných bodů, ale s tím, že týmy ze 4, 5, 6 místa již nemůže přeskočit týmy výše postavené apod.

Los soutěží je již na stránkách a to po záložkou ročník 2021/2022.

Soupisky:

Na valné hromadě se měly odevzdávat soupisky, kdy spousty klubů tak neučinila. Tak Vás vyzýváme k urychlenému zaslání na e-mail: futsalkarvina@seznam.cz. Soupisky budou převedeny na stránky, potvrzeny a odeslány na e-mail. Samotné soupisky už se nemusí nosit na utkání a přehled hráčů, kteří mohou startovat v utkání je vždy uvedený na stránkách. Rozhodčí tyto soupisky již nekontroluji před utkáním. Soupisky bude možno vždy aktualizovat do pátku na e-mail. Soupisky jednotlivých týmů na webu si budou muset odpovědné osoby členských klubů zkontrolovat, že tam mají uvedeny všechny hráče.

COVID-19:

Před každým utkáním musí zajistit odpovědné osoby klubů, že všichni hráči, kteří nastupují do utkání, plní aktuální platné proti epidemiologické opatření platné v době konání utkání a to vyhlášené vládou ČR, ministerstvem zdravotnictví, případně Krajskou hygienickou stanicí.Dále žádáme všechny hráče, členy spolku a případné diváky a fanoušky, aby dodržovali tato opatření jak pro nastoupení do utkání, tak pro vstup do vnitřních prostor. Za dodržování a vzájemný respekt děkujeme.

Dále bylo rozhodnuto, že všechny členské kluby musí udělat maximu pro to, aby se každé utkání a kolo odehrálo v maximálním množství. Kdyby se stalo, že tým bude dán do karantény/izolace, tak je nutno co nejdříve kontaktovat správní radu k vydání nějakého opatření/rozhodnutí. Kluby by měly nastoupit do utkání, když by měly k dispozici odpovídající počet hráčů (4+1), nebo se mohou rozhodnout pro kontumaci utkání (tyto kontumace se nezapočítávají do počtu možných 3 kontumací). Futsal Karviná z.s. bude vyžadovat rozhodnutí KHS o karanténě/izolace, pro všechny hráče, kteří nemohou do utkání nastoupit. Nebo je zde možnost odehrát utkání v náhradním termínu po vzájemné dohodě klubů a to Kterékoliv hale v rámci pravidelného trénování. Náklady na rozhodčí v utkání a taktéž náklady na halu za toto utkání jdou za spolkem. Ostatní další náklady si hradí členský klub. Z tohoto důvodu jsou na webu umístěny kontakty na odpovědné osoby klubů.

Krátké zprávy

Víkendové kolo v ohrožení

24.11.2021 - Upozorňujeme na skutečnost, že se nemusí víkendové kolo vůbec odehrát. Hejtman už oficiálně chce ve spolupráci s hygienou zakázat hromadné akce. Tak prosím sledujte komunikační média. https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/hejtman-ms-kraje-ivo-vondrak-pozadal-hygienu-o-omezeni-akci-20211124.html?fbclid=IwAR0liPwFrJkDvfYBLjPEVvrgduowMEwIweeZYRKf9xIQspv5IsFKepi5zp4

Nová opatření

22.11.2021 - Množí se nám dotazy ohledně toho, jak budou dále probíhat soutěže Futsalu Karviná a zda vůbec budou pokračovat, jelikož aktuálně pro sport v hale platí O+N. Dnes od 18:00 zasedá správní rada a následně uvedeme nějaké informace.

Zápasy bez diváků

17.11.2021 - Dnes rozhodla správní rada o odehrání utkání bez diváků. Další kola do odvolání budou probíhat "za zavřenými dveřmi". V pondělí proběhne další jednání správní rady, která projedná opatření, které se dají v brzké době očekávat, ze strany vlády.

Chyba tabulek

15.11.2021 - O chybě v tabulkách víme a pracuje se na jejím odstranění. Tak prosíme o trpělivost a omlouváme se za komplikace.