ČLÁNEK

Na třetí pokus si tebe chci vzít - FCK Baníček mistr

29.01.2023 | redakce

V sobotu se odehrál poslední díl letošní první ligy a to její play off.Hned v úvodu v nejnapínavějším utkání v rámci čtvrtfinále na sebe narazily čtvrtý (Blues devils) a pátý (Aga 24) tým. Z tohoto souboje vyšel úspěšněji tým Aga 24 a postoupil do semifinále, kde narazil na úspěšnějšího z utkání mezi vítězem základní části (Vigo) a týmem, který se na poslední chvíli prodral do play off (Držáci). Ti potvrdili, že to z 8 místa umí a postoupili do semifinále s Agou. V druhém semifinále na sebe narazili tým Frisca, který si po boji poradil s týmem Young boys a tým FCK Baníček po vítězství nad týmem FC Molnlycke.

V odpolední části již byly na řadě boje, které rozhodovaly, kdo si zahraje o titul a kdo se porve o třetí místo, V prvním semifinále si pro postup dokráčel tým FCK Baníček, který porazil obhájce titulu Frisco 7:1. Druhé semifinále bylo více dramatické, kdy tým Držáku neudržel poločasové vedení 1:0 a po obratu ve druhém poločase se radoval z postupu tým Aga 24 po vítězství 2:1.

Následně již přišly na řadu závěrečné boje, kdy v souboji o třetí místo si Držáci vytvořili náskok a už to vypadalo, že si v poklidu dokráčí pro bronzové medaile. Frisco ale nikdy zbraně neskládá lacino a tak začali mohutně dotahovat. Na vyrovnání to však již nestačilo a Držáci uhájili vítězství v poměru 4:3.

Poté se o slovo přihlásilo samotné finále, kdy na jeho úvodu bylo jasné, že KaFuLi ovládne nový vítěz.Od úvodních minut tahal za delší konec tým Baníčku a chtěl svou třetí účast ve finále přetavit v první titul. Psychologickou výhodu získal úvodní brankou, ale jak již bylo několikrát potvrzeno, tak první vlaštovka jaro nedělá. Ale tohle nechtěli borci z Baníčku dopustit a výborným pohybem a aktivní hrou svého soupeře nepouštěli do vážnější příležitosti. Naopak na druhé straně se jim povedlo ještě 3x svou snahu přetavit v branku a dokráčet si pro svůj historicky první titul. Ale jejich finálový soupeř se nemá za co stydět a nedal svou kůži lacino. Po uplynutí poslední vteřiny letošního ročníku tak mohla explodovat radost ze získaného vytouženého titulu týmu Baníčku.

Děkujeme ale všem týmům, které se zúčastnili letošního play off, za jejich snahu o maximální výkony a za jejich vystupování v rámci fair play. Konfliktní situace se objevují v každém play off, ale týmy to letos zvládli s noblesou, na určité výjimky. „MOC DĚKUJEME“.

Závěrem se ještě sluší poděkovat a pochválit všechny návštěvníky play off, kteří respektovali pokyny a informace při vstupu na halu. Letos bylo poprvé zavedeno placení vstupného, kdy to doufejme moc nenabouralo Vaše rozpočty. Moc děkujeme všem, kteří tímto podpořili organizaci a zabezpečení play off, po ostudě v loňském roce. Je ale smutná realita, že se mezi námi našli i tací, kteří odmítali vstupné uhradit, případně se dostali do haly lstí, případě s páskem pro hráče a funkcionáře týmu play off, třebaže nejsou členy tohoto týmu. Což je velice smutná realita. Asi je pro někoho 50,-Kč likvidní.

Ale určitě se nemá končit negativně a tak si v galerii můžete prohlédnout nějaké fotografie z letošního play off a ve videích na webu záznamy z letošních zápasů play off, kdy za jejich pořízení moc děkujeme panu Tomáši Kovalčíkovi.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLmfshEEt1RzI6QLvpYPu0vnNiAy1Z13um

Spolu jsme silnější

Krátké zprávy

Přihlášky a startovné

18.10.2023 - Blíží se termín uzavírek přihlášek do KaFuLi. Upozorňujeme na skutečnost, že nestačí odevzdat jen přihlášku, nebo zaplatit jen startovné do 20.10.2023. Kdo nebude mít zaplaceno startovné a současně odevzdanou přihlášku, tak do soutěží nebude zařazen.

Uzavření soupisek letního poháru

11.5.2023 - Upozorňujeme na skutečnost, že zítra je uzávěrka soupisek pro letní pohár 2023. Po tomto datu již nepůjde soupisky doplňovat.

Vyzvednutí rezervace vstupenek na ples

22.2.2023 - Žádáme tímto všechny zájemce o ples, kteří mají rezervováne vstupenky, aby si je vyzvedli v co nejkratší době u Zdeňka Orsága anebo Tomaše Závodného. Děkujeme za spolupráci a spolu jsem silnější

Turnaj 11.02.2023

10.2.2023 - Z důvodu nemoci a zranění hráčů týmu FC Revolution, tak dochází ke kontumaci jejich zápasů ve prospěch soupeřů a pořadí tohoto turnaje je upraveno následovně: 1 utkání - FC Brunu - Tygři; 2 utkání Riviéra KA 4 - FC Bruno; 3 utkání Riviéra KA 4 - Tygři.