ČLÁNEK

PES, který štěká

07.01.2021 | redakce

že prej už kouše

Vážení a milí členové, partneři, příznivci,

na začátku Nového roku 2021 vám chceme všem osobně poděkovat za nesporně úspěšnou spolupráci v předcházejících letech a popřát vám v tom letošním „zvláštním“ roce 2021 co nejvíce zdraví a radosti ze sportování.

Tento rok bude pro nás jiný, zvláštní a atypický ve vztahu k futsalu. Letos budeme potřebovat více než jindy Vaší maximální přízeň, podporu, pochopení a spolupráci. Spolupráci při hledání cest, jak letošní ročník odehrát a prožívat radost na hřišti. Devastace sportovního dění v České republice má aktuálně zně a sport se zredukoval pouze na výsadu a činnost profesionálů a to ještě za přísných bezpečnostních opatření. Původní myšlenka, idea a podstata sportu je dnes potlačovaná do ústraní. Někteří lidé už asi zapomněli, že sport působí na zdraví a to jak fyzické, tak psychické i sociální. Zapomněli, že existuje určitý vztah: sportující člověk = zdravý člověk.

A proto letošní rok začal tak, jak ten loňský skončil. Tedy restrikce, restrikce, restrikce a štěkající PES se již naučil kousat. Ale nás nezastraší a my stále pevně věříme, že FUTSAL BUDE. Na lednový začátek už to moc nevypadá, proto neleníme a stále hledáme způsoby, jak letošní ročník zachránit. Vždyť vzdát to můžeme vždycky a hodit do toho vidle je to nejjednodušší.

Problémy má veškerý amatérský sport v ČR a proto máme naději, že tlak na rozvolnění opatření bude sílit. Není možné donekonečna držet amatérský sport a jednotlivé asociace pod tlakovým hrncem. Jelikož ten by nemusel nápor vydržet a prasknou.

Množí se nám dotazy, jak to máme tedy rozplánováno. Informací a verzi jsme již nastínili několik a PES stejně stále zatím štěká. Proto si aktuálně nedovolíme stanovovat nějaké prognózy, termíny apod. Ale jsme připraveni a ochotní přidat do futsalového kalendáře páteční den, případně jiný den v týdnu, tak, aby se zachovala regulérnost a hladký průběh soutěží. Jsme přesvědčeni o tom, že se již těšíte, až si budete moci kopnout, jak do kulatého nesmyslu, tak občas omylem nešťastně do nohy soupeře. A ten vám za to poděkuje vlídným slovíčkem – „co děláš cype“. J J Schválně, komu to neschází?

FUTSALU ZDAR A KARVINSKÉMU ZVLÁŠŤ

Krátké zprávy

Zrušení 3-týdenní soutěže

9.6.2021 - S ohledem na nízký zájem týmu o krátkodobou soutěž, tak byl tento záměr zrušen a tímto tedy definitivně ukončen ročník 2020/2021.

Doplatel startovného 1. ligy

28.11.2020 - Jen dáváme na vědomí, že doplatek 1000,-Kč startovného se týká pouze týmů, které byly přeřazeny z druhé ligy do první (Rovers, FT Galaxy Karviná, FC Zenit Karviná, Riviéra Ka-4) a hradily startovné 5.000,-Kč. Ostatních týmů skrze všechny soutěže se tento doplatek netýká.

Konec přihlášek KaFuLi

10.11.2020 - Blíží se termín odevzdávání přihlášek do KaFuLi. Kdo ještě přihlášku nepodal, tak tak může učinit do 15.11.2020. Poslední úřední doba na přijetí přihlášek a zaplacení startovného je ve čtvrtek 12.11.2020 od 15:00 do 17:00 na městském stadiónu v Karviné. Následně už jen po individuální dohodě na e-mailu – futsalkarvina@seznam.cz (preferovaná varianta), nebo telefonicky u předsedy spolku nebo dalších členů správní rady (nejpozději ale do 15.11.2020).

První týmy v KaFuLi

16.10.2020 - Již probíhá registrace týmů do KaFuLi napříč všemi soutěžemi. Aktuálně už máme do ročníku 2021/2020 přihlašenou první desítku týmů. Tak neotálejte s Vaším přihlašováním a vzhůru do toho. Plukovník nás nesmí zastavit. :)