ČLÁNEK

Poslední kolo první ligy

11.01.2022 | redakce

Čas letí jako šílený

Kdo by tomu řekl na začátku listopadu, že budeme mít v polovině ledna hotovo v první lize. Myslíme si, že rozhodnutí pokračovat v soutěžích bylo správné a že jsme Vám alespoň částečně svým krokem zpříjemnili chvíle v době, kde mediální „masáž“ se točí jen kolem COVIDU.

No a bohužel jedna kapitola jménem I. LIGA již pomalu zavírá svá vrátka. Tak pojďme se trošičku ohlédnout za dosavadním průběhem.

Král střelců:

V průběhu soutěže se nám v pozici lídra stále střídali jiní hráči a souboj nabízel velice dramatickou zápletku. Jenomže na předešlé dvě kola si do kabelky nestárnoucí Martin Hanus nabalil střelecké sálovky a všem odskočil o parník a vypadá to, že směřuje za dalším titulem krále střelců. Však zhodnoťte si sami čelo tabulky střelců I. ligy:

1.

FRISCO


Martin HANUS

24

2.

FC MÖLNLYCKE


Josef FOLTYN

19

3.

FCK BANÍČEK


Michal TOMÁŠ

17

4.

FRISCO


František HANUS

17

5.

OMA CZ


Ondřej STROJEK

17

No a díky jeho střelecké potenci se také tým FRISCA vyšvihl do čela první ligy a s náskokem 6 bodů vstupuje do posledního kola. To už si asi ostřílení matadoři z Frisca nenechají ujít a základní část dotáhnou asi do zdárného konce.

Zato na druhé straně tabulky poslední kolo nabízí zápletku, kdo z tria FC Zenit Karviná, Rovers a FT Galaxy Karviná soutěž opustí kolotoč první ligy. Dva týmy se budou muset s touto soutěží rozloučit. Nejlepší výchozí pozici na záchranu má FC Zenit Karviná, ale týmu Rovers by stačilo je porazit ve vzájemném souboji v posledním kole a mají trumfy na své straně. Tým FT Galaxy Karviná pravděpodobně s ohledem na svou ztrátu a los soutěž opustí. Chlapi, ale i tak děkujeme za Vaší snahu a urputné boje v soutěži.

No a souboj o účast v play off také nabízí zajímavé vyvrcholení. Můžeme v něm sledovat vzájemný souboj mezi týmem Gunners a loňskými vítězi KaFuLi a- týmem Držáku. Do tohoto souboje ještě muže zasáhnout tým Blues Devils, ale v jejich neprospěch hovoří výsledky vzájemných zápasů. Ale znáte to přísloví, když se dva perou……. No a poslední slovo ještě neřekl ani tým Mölnlycke. No budou to zajímavé kolo. Zápletky budou vyřešeny v neděli a potom už nás čeká samotné play off.

Kdo by tomu věřil, že se dostaneme tak daleko, že? Hold spolu jsme to zvládli a jsme silnější. Futsalu zdar.

Krátké zprávy

Utkání zatím stále bez diváků

15.12.2021 - Upozorňujeme na skutečnost, že utkání KaFuLi nadále probíhají bez účasti diváků. Moc děkujeme za respektování tohoto rozhodnutí. Futsalu zdar.

Oprava Quatro Reklama - Veterán Team

5.12.2021 - Dnes byl opraven los druhé ligy, kde došlo k záměně týmů Quatro Reklama a Veterán Team a zápasy byly opraveny dle rozpisu. Proto upozorňujeme tyto týmy, aby si překontrolovaly los na stránkách. Taktéž prosíme ostatní týmy, aby se koukly na svůj los na webu, zda odpovídá realitě (losu dle losování na VH).

Víkendové kolo v ohrožení

24.11.2021 - Upozorňujeme na skutečnost, že se nemusí víkendové kolo vůbec odehrát. Hejtman už oficiálně chce ve spolupráci s hygienou zakázat hromadné akce. Tak prosím sledujte komunikační média. https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/hejtman-ms-kraje-ivo-vondrak-pozadal-hygienu-o-omezeni-akci-20211124.html?fbclid=IwAR0liPwFrJkDvfYBLjPEVvrgduowMEwIweeZYRKf9xIQspv5IsFKepi5zp4

Nová opatření

22.11.2021 - Množí se nám dotazy ohledně toho, jak budou dále probíhat soutěže Futsalu Karviná a zda vůbec budou pokračovat, jelikož aktuálně pro sport v hale platí O+N. Dnes od 18:00 zasedá správní rada a následně uvedeme nějaké informace.