ČLÁNEK

Tak pojďme do finále třetí ligy

13.04.2022 | redakce

Stejně jako první a druhá liga, tak poslední kapitolu už také uzavřela třetí liga. Ta letos byla rozdělena na základní část a nástavbu. Vítězem základní části se stal loňský vítěz 4. ligy a to tým FC Revolution, ale mohutně na záda jim dýchal týmy Futsalmania Orlová a Glacgow Rangers. Proto byl závěr ligy v souboji o prvenství velice napínaví. Glacgow Rangers po dvou klopýtnutích v prvních dvou kolech nasadil ke stíhací jízdě a poté už nepocítil hořkost porážky do konce soutěžního ročníku. Futsalmania Orlová zase sahala po vítězství v základní části, ale to jim uteklo v posledním zápase, kde uhrála remízu z opětovně se tvořícím Sokolem Bohumín. Ten vždy čeřil vody v první lize a určitě tam zase i směřují jeho kroky. Na druhém konci tabulky se vykrystalizovala trojice FC u Baráku, Kerberos a TJ SK NoaCo. Tito si to měli rozdat o to, kdo by případně třetí ligu opustil.

A nástavba sebou přinesla napínavé boje o celkové umístění. První trojka si to rozdala o vítěze, kdy se vítězem vlastně mohl stát kdokoliv z této trojice. Hned v prvním zápase porazila Futsalmania Orlová tým FC Revolution a dostala se do pomyslného vedení v tomto souboji velikánu. V dalším utkání ale narazila na Glacgow Rangers, kdy uhráli remízu, která je pasovala do role diváku posledního utkání mezi FC Revolution a Glacgow Rangers. Poločasové vedení 3:2 týmu Glacgow Rangers by pro něho znamenalo na konci pohár pro vítěze třetí ligy. Jenomže FC Revolution jako vítěz základní části nechtěl dát svou kůži lacino a průběžný výsledek srovnal na 3:3. Tento zase pohár pro vítěze znamenal pro Futsalmanii. A jakákoliv další branka by zase znamenala stěhování poháru na stranu týmu, který by branku vsítil. Takový thiller by snad nenapsal asi sám Alfred Hitchcock. No a protože utkání skončilo konečnou remízou, tak putování vítěze třetí ligy skončilo v rukou týmu Futsalmania Orlová, který do posledního utkání nezasáhl a jen zažíval infarktové chvíle na tribuně. A potom, že nástavba je nuda. Na druhém místě nakonec skončil tým FC Revolution a na třetím místě po porážce v úvodním kole potom už neporažený tým Glacgow Rangers. Nejhorším týmem třetí ligy byl nakonec tým Kerberos, který prohrál vzájemná souboj s TJSK NOACO 3:8.

Tak takový byl letošní ročník 3. Ligy a uvidíme, jak bude vypadat ten další a zda vznikne i 4. Liga. Všem týmům děkujeme za účast a těšíme se na shledání na dalších ročnících KaFuLi.

Krátké zprávy

Letní pohár

13.4.2022 - Zítra je uzávěrka přihlášek do Karvinského letního poháru. Kdo má v úmyslu se ho zúčastnit, tak má zítra poslední možnost.

Nominace do all stars 1. ligy

27.2.2022 - Zítra bude končit hlasování o nejlepšího hráče prvních čtyř týmů pro nominaci do all stars 1. ligy.

Utkání zatím stále bez diváků

15.12.2021 - Upozorňujeme na skutečnost, že utkání KaFuLi nadále probíhají bez účasti diváků. Moc děkujeme za respektování tohoto rozhodnutí. Futsalu zdar.

Oprava Quatro Reklama - Veterán Team

5.12.2021 - Dnes byl opraven los druhé ligy, kde došlo k záměně týmů Quatro Reklama a Veterán Team a zápasy byly opraveny dle rozpisu. Proto upozorňujeme tyto týmy, aby si překontrolovaly los na stránkách. Taktéž prosíme ostatní týmy, aby se koukly na svůj los na webu, zda odpovídá realitě (losu dle losování na VH).